Görüşler

RECEP ÇEŞMECİOĞLU(47) :
Benim bir restoranım var. Bebekli gelen aileler için, ayaklı bir tane mama sandalyesi bulunduruyorum. Genellikle, aileler, bu sandalyeyi kullanmak istemiyorlar. Her ne kadar temizliğine dikkat ediyorsak da, yine de hijyenik olmadığı endişesini taşıyorlar. Ancak, şimdi böyle bir sorunum kalmadı. Zira, bir fuarda ilk defa gördüğüm veilgimi çeken bir mama sandalyesi vardı. Stantdaki görevliden aldığım detaylı bilgilerden sonra, 4 adet praticbaby mama sandalyesi satın aldım.Şimdi bebekleriyle gelen aileler, hijyenik olması ve bebek içine oturduğunda, bebeğin kendi ağırlığı ile masaya kilitlendiğinden, son derece güvenli olması nedeniyle, gönül rahatlığı ile bebeklerini oturtabiliyor. Masa aralarında yer kaplamadığı için, hem biz rahat ettik, hem de aileler yemeklerde bebeklerini kucaklarında tutma derdinden kurtuldular. Sağolasın PRATICBABY…

HAKKI TAŞEZEN (41) :
Benim ikiz bebeğim var. Birisi kız,diğeri erkek.Adı geçen mama sandalyesini imal eden arkadaşla, Renault Servisimde tanıştık. Bu ürünün broşürünü ve kendisi gördüm. Merak edip, biraz bilgi istedim. Bana ürünü anlattı. Biraz tereddütle karşılamama rağmen bana iki adet hediye etti. Oysa evde ayaklı mama sandalyelerimiz vardı. Ancak,masaya takıp ikizleri içine oturttuğum zaman, kelimenin tam anlamıyla harika bir şey olduğunu gördüm. Zira bebeklerim bizimle aynı masayı paylaşmanın keyfini çıkarıyor ve yemeklerini gayet güzel yiyiyorlardı. Ancak,ben işin başka bir boyutunu keşfettim. Şöyle ki;o güne kadar, ayaklı mama sandalyesinde yemeklerini yedirmeye çalıştığımız bebeklerimiz, sanki, bizi neden yemek zamanı hep ayrı yerde tutuyorsunuz, biz bu aileden değilmiyiz dediklerini hissettim.Bana göre, ülke bütünlüğünün sağlandığı ilk yer olan ailenin kendi içinde bir bütünlük sağlaması gerekir.
Bunun da ailenin en önemli mekanlarından biri olan yemek masasından başlıyacağını düşündüm. Onun içindir ki, herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum, yemeklerde bebekleriyle aynı masayı paylaşsınlar. Hem onlar mutlu olsunlar, hem de siz rahat edin.Ama, farkında olmadan ülke bütünlüğüne de bir katkıda bulunun. Bunun için yapacağınız tek şey; bir tane PRATICBABY Mama Sandalyesi almaktır.

MELTEM BOZKURT (25) :
Benim oldukça hareketli ve biraz da yaramaz bir kızım var. Genellikle ailelerde problem olan yemek yedirme işi bizim de başımızdaydı. Aynı işyerinde çalışan bir arkadaşım yeni çıkan ve sadece kurulup, masaya takılan bir mama sandalyesinden bahsetti. Aslında evde ayaklı bir mama sandalyesi vardı. Yemek vaktinde biz masaya, kızımızda “oturtabilirsek” ayaklı mama sandalyesine oturuyor. Sandalyesini masanın kenarına çekiyoruz, hem biz yemeğimizi yiyoruz hem de kızımıza yemeğini yedirmeye çalışıyoruz. Ama ne mümkün! Durumu böyle özetledikten sonra, arkadaşıma dedim ki, sen bu anlattıklarımdan sonra, hala kızımı praticbaby mama sandalyesine oturtup yemeğini yedirebileceğimi mi iddia ediyorsun? O’da dedi ki: Al bir dene.
Evet, aynen dediği gibi oldu. Hiç abartmıyorum, o haylaz bebek gitti, yerine, masada bizimle beraber oturan, kendinden emin ve mutlu bir bebek geldi. Unutmadan şunu da ilave edeyim; praticbaby mama sandalyesini masya takıp, kızımı içine oturttuğum andan itibaren, özel tasarımı sebebiyle, masaya kilitleniyor ve son derece güvenli bir şekilde hiç tereddüt etmeden kullanıyoruz. Kesinlikle ayrılmaz bir parçamız oldu. Teşekkürler praticbaby…

NAZAN YILMAZ (36) :
Şu anda 2,5 yaşında bir kızım var. Bundan 1,5 yıl önce, bir arkadaşımın ısrarı üzerine, onu kırmamak için praticbaby mama sandalyesini aldım. Akşam yemeğinde mama sandalyesini kurup masaya taktıktan sonra, biraz tereddütle kızımı içine oturttum. Eşim ve ben de masaya oturduk. İşte o andan itibaren bir çok şeyin değiştiğini gördük. Zira kızım ilk defa bizimle aynı masayı paylaşıyordu ve gerçekten çok mutlu olmuştu. Keyfine diyecek yoktu. Bu arada tereddüt ettiğim şeyinde boş olduğunu anladım. Çünkü, kızım praticbaby mama sandalyesine oturduğunda, kendi ağırlığı ile mama sandalyesi masaya kilitlenmişti. İleri-geri oynamıyordu. Yani, gerçekten %100 emniyeli idi. Ayrıca buna sevinmiştim. Daha sonraları kızım, yemek vakti geldiğinde, masada mama sandalyesine oturarak, bizimle beraber yemeğini yemek istemesi, kaşığını, çatalını kendisi kullanmak suretiyle bizi taklit etmeye çalışması, kendisinde bir özgüven duygusunun gelişmeye başlaması da ayrıca dikkate değer bir durumdu. Evet aslında, bu açılıp katlanabilen praticbaby mama sandalyesi, artık bizim ayrılmaz bir parçamız oldu. Çünkü tatile gidiyoruz yanımızda; misafirliğe, pikniğe, restorana gidiyoruz yanımızda. O kadar rahat ettik ki, sizler de kullandığınızda aynı duyguyu yaşayacağınıza inanıyorum. Hepinize iyi günler.

 

 

 

 

Leave a Reply